Cestovní pojištění, ano nebo ne?

Pokud se vydáváme na cestu do zahraničí určitě bychom si měli pořídit cestovní pojištění. Často je slyšet názor, že jde o naprosto zbytečné vyřizování i vyhozené peníze, nic ale nemůže být dále od pravdy. Vyřízení je jednoduché, rychlé a může nám ušetřit velké problémy za poměrně malou částku.
letecký pohled na Maledivy.jpg
Cestovní pojištění slouží k uhrazení všech zdravotních výloh, v případě že dojde k úrazu, nebo třeba jen potřebujeme lékařské ošetření.
Spousta lidí také spoléhá na svůj průkaz zdravotního pojištění, který je platný v celé EU (i v nečlenských Evropských zemích jako je Švýcarsko, Norsko, Lichtenštejnsko a Island). Bohužel, průkaz zdravotního pojištění nepokrývá všechny výdaje. Za předpokladu rozsáhlejší záchranné akce, byste byli nuceni ji celou zaplatit. A pokud bude k vaší záchraně nutné speciální vybavení, povolat vrtulník, a nakonec vás třeba převézt zpátky do České republiky, protože sami byste to nezvládli, budete nakonec muset uhradit obrovské částky.
Při výběru správného pojistného balíčku je vždycky třeba zvážit, co hodláte na své dovolené nebo jakémkoliv výjezdu dělat. Jiný balíček si zvolíme, pokud plánujeme v zahraničí zažívat adrenalin a provádět různé rizikové sporty jako horolezectví, potápění a podobně. Jinak zase zvolíte, pokud se jedete opalovat na pláž. Tak či tak, nějaké pojištění by mělo být samozřejmostí.
zavazado na dovolenou.jpg
K standartnímu zdravotnímu pojištění se také často nabízí různá připojištění. Může jít o připojištění zavazadel, odpovědnosti za škodu, nebo třeba stornování zájezdu na poslední chvíli. Samozřejmě je naprosto nezbytné si důkladně prostudovat všechny podmínky.
Určitě se také nejedná o nic drahého ani složitého na vyřízení. Kvalitní cestovní pojištění pro běžné cestovatele se pohybují v částkách od 70-100 Kč. Vyřízení je velmi jednoduché, dá se provést online a většinou netrvá déle než 3 minuty.