Husí brk nahraďte kvalitním splávkem

Když nakouknete do rybářského boxu s rybářskými předměty, okamžitě Vás upoutají lesklé třpytky, ale hlavně pestré barvy splávků. Jako naprostému laikovi je zcela jedno, k čemu to všechno slouží, ale děvčata by splávky využila jako náhrdelník na krk a kluci, jako pomyslná brčka do indiánské čelenky. Jenže to by tomu dali, kdyby je při takových myšlenkách přistihl majitel tohoto boxu.
Splávek je velmi důležitá součást rybářského vybavení, stejně jako je prut, vlasec, naviják a háček!lake
K čemu ale splávek slouží?
Bez takového drobného předmětu se neobejde žádný rybář, který loví na plavanou a očekává záběr ryby. Dřevěný, korkový, nebo plastový splávek signalizuje, že se rybka chytila. Pak přichází onen moment záseku háčku. A následné vytažení ryby. Prosté, viďte?
Jenže tak jednoduché to zase není!
Není splávek jako splávek! Existují totiž splávky rozmanitého druhu. Základní rozdělení splávků se týká toho, kde lovíte.
·         Ve stojatých vodách – rybníky, jezera.
·         V tekoucích vodách – řeky.
Ale také existují splávky na dravé ryby. Nakonec jsou tu i bójky, ale ty se nedají se splávkem porovnávat. Ale je to podobný systém.
Podle tvaru a jiných znaků se splávky dále rozdělují.
Pořídit si ten optimální splávek není opravdu nic jednoduchého, chcete-li být úspěšnými amatérskými rybáři.
·         Splávek může vypadat, jako kapka, nebo lízátko.
·         Mohou být s kovovými částmi kvůli potřebné zátěži.
·         Pro noční lov jsou určeny splávky s diodami.
 
Jedno ale mají společné. Pestrobarevnost, aby byly viděny rybářem na hladině. I když spodní strana by barevná být neměla, aby splynula s vodní hladinou. To kvůli rybám, které možná fígle rybářů už prokoukly!
Jak to bylo jednoduché, když se v dobách minulých používaly místo splávků obyčejné husí brky, viďte? Dneska už je to věda! Důležité je, aby rybáři s tak promakaným náčiním nosili domů večeři, viďte!float