Kam se vrtnout na mateřské?

.

Ač je mateřství u naprosté většiny žen tou nejkrásnější a nejdůležitější částí života, po nějaké době na rodičovské dovolené se jistě dostaví potřeba seberealizace. Tak nějak si a vlastně i světu (především rodině, přátelům a známým) potřebujete dokázat, že máte navíc! Role matky je jistě velmi důležitá a záslužná, přesto ve všeobecné rovině často nedoceňovaná. Když svoji roli konečně plně ovládnete a cítíte pevnou půdu pod nohama, začnete se poohlížet po dalších činnostech, které by vás naplnili. Hledáte něco, v čem byste vynikli, upoutali pozornost… Soustředíte se na to, v čem jste nebo byste mohla být, obzvláště dobrá. A pokud byste tím mohla přispět do rodinného rozpočtu, máte pádný důvod, proč to aspoň zkusit.


máma s dcerkou u pc.jpg 


Dvě možnosti volby


1.      Při výběru vhodné činnosti se zamyslíte, v čem jste vynikali dříve. Ať už v době těsně před otěhotněním, během studií nebo dokonce v dětství. Možná si vybavíte slova vlastní babičky, která vás podporovala ve vašich koníčcích. Nebo si jen postesknete po tom, co vás dříve těšilo a dávalo vám chuť žít.


2.      Další možností je zkusit něco nového. Něco, co vás vždy lákalo, ale nebyl na to čas ani prostor. V této fázi se můžete porozhlédnout například po nějakém vhodném rekvalifikačním kurzu nebo se můžete pokusit stát samoukem. Nebojte se požádat o pomoc rodinu, přátele nebo známé. Zkusit to můžete také „postaru“ pomocí chytrých knih nebo vám může být nápomocen internet, kde dnes najdete snad vše…


ručně vyrobená mýdla.jpg 


Tipy pro vás – kde se realizovat?


·         Handmade – ruční práce jsou opět in. Věnovat se můžete typicky ženským činnostem, jako je šití/vyšívání, pletení/háčkování, výroba dekorací apod. Také můžete zkusit práci s keramikou, dřevem či jinými přírodními materiály.


·         Malování – zkuste třeba portréty na zakázku, vlastní obrazy nebo třeba ilustrace.


·         Pečení a jiné domácí produkty – pečete ráda dorty? Vyrábíte domácí marmeládu, sirup nebo dokonce kosmetiku? I těmito výrobky si můžeme přivydělat a pokud budete opravdu dobrá, třeba tím založíte základ budoucímu podnikání.


·         Psaní – pokud je vám blízké psaní, je vhodná doba pokusit se posunout na vyšší level. Staňte se autorkou blogu, knihy nebo třeba článků v časopise či na internetu.


·         Fotografování – milujete pořizování snímků kdekoli a kdykoli? Věříte v kouzlo fotografie? Tato forma uchování vzpomínek dnes povýšila na docela slušný „job“. Poproste rodinu o dar k příštím narozeninám (Vánocům či jiné příležitosti) ve formě rekvalifikačního kurzu a pak už jen sbírejte zkušenosti a klientelu.


·         Herectví – stačí se zaregistrovat na pár stránkách a číhat na vhodnou příležitost. Po prvním castingu přijdou i další. Pokud máte někoho, kdo vám občas ochotně pohlídá ratolesti, můžete tak den nebo dva strávit někde v ateliéru a plnit si svůj sen.


Pokud jste dostatečně extrovertní a kreativní, můžete svoji lásku k herectví zužitkovat i jinak. Staňte se youtuberem! Může se vám to zdát neuvěřitelné, ale takto se dnes dá dokonce velice slušně uživit https://www.zfp-czepczor.cz/vlivny-nastroj-marketingu-youtuberi

.


Kam se vrtnout na mateřské?
3.3 (65%)4
.