Klimaktérium je jen přestup do další životní etapy

yb-336x280.gif

Tak, jako se žádná dívka nevyhne nástupu měsíčků, tak se zralá žena nemůže vyhnout klimaktériu. Jsou to prostě etapy života, které jsou dané a neměnné.

·        Délka života se neustále prodlužuje, ale na tato období to nemá prakticky žádný vliv.

·        Obě záležitosti přicházejí v podstatě ve stále stejném věku.

ženy středního věku
Dříve byla ale žena v období reprodukčního klidu už téměř stařenkou. Dnes je to žena v nejlepších letech, která si konečně může začít užívat života.
A ty rozumné to tak skutečně dělají. Konečně jim odpadá starost o rodinu a děti. Může se tedy naplno věnovat jen sama sobě, svým zájmům a pokud chce, tak i partnerovi.

To nepříjemné je jen dočasné

Nebudeme si ale namlouvat, že se nástup tohoto období obejde vždy bez nežádoucích vedlejších projevů. Lékaři dělí příznaky přechodu na akutní, pozdně fyzické a metabolické.

1)      Akutní příznaky se projevují změnami nálad, ztrátou sebedůvěry a úzkostí. Často jsou doprovázeny i přejídáním. Mezi akutní příznaky patří klasické návaly horka, pocení, nevolnost, nespavost a únava.

2)      Pozdně fyzické projevy – jedná se o chřadnutí a oslabení močopohlavního ústrojí, pocitu suchosti při styku. Suchost se objeví i na nehtech a vlasech. Je zapotřebí pomoci si vitamíny. 

3)      Pozdně metabolické příznaky se projevují kornatěním tepen, osteoporózou a řídnutím kostí. Ženy v klimaktériu jsou tedy náchylnější k různým zlomeninám.

žena ve vlně
Přesto ale není klimaktérium potřeba brát jako strašáka, který ženám pouze znepříjemní několik let života. Většinou ženy klimaktérium zvládnou dobře jak fyzicky, tak i psychicky. Jestliže si žena upraví jídelníček a bude mít dostatek pohybu, určitě vše bez problémů zvládne.

o   A nejdůležitější rada na závěr – je zapotřebí najít si nějakou životní zábavu.

o   Něco, co jste musela dlouho odkládat.

o   Teď konečně můžete být sama sebou, tak toho využijte. 

300x300-violet.png

Klimaktérium je jen přestup do další životní etapy
Ohodnoťte příspěvek

</div>

<div class=