Rostliny do bytu patří

Některým lidem se daří zahubit každou květinu, kterou si přinesou. Ale nemusí to být špatným zacházením. Je dost důležité si zjistit, jakérostliny se do našeho bytu hodí. To, že kamarádka má nádherné orchideje a vám vydrží jen do opadání květů, nemusí být vaší vinou. Asi máte byt chladnější, okna jinak orientovaná. Zajděte za odborníkem, který vám poradí konkrétní druh, kterému se bude ve vašem bytě dařit. Nebo budete nuceni zalovit v jiných druzích.
závěsné květináče a světla

Jestli se bojíte, že vaše pokusy skončí katastrofou, zaměřte se na nenáročné kusy. Třeba tchýnin jazyk. Rostlina, která má listy do špičky a fakt vydrží všechno. No, proto ten název.

Dáme ji do polostínu a od jara do podzimu jen mírně zaléváme. Mezi jednotlivými zálivkami necháme zeminu proschnout. V zimě omezíme tak na jednou za dva až tři týdny. Podle teploty stanoviště. Listy nerosíme, jen otíráme vlhkým hadrem. Ve vegetačním období hnojíme jednou za měsíc tekutým hnojivem přidaným do vody.

Jestli toužíte po květině, která dává dojem stromku, troufněte si na ficus benjamina. Je drobnolistý. Listy jsou svěšené a rostou na malých větvích. Ale pozor! Vyrůst může až do výše dvou metrů.
zasklená terasa

V zimě by nikdy neměl být v místnosti, kde je teplota nižší jak 10 °C. Potřebuje světlé místo, ale ne přímé sluneční paprsky. Zaléváme odstátou vodou s pokojovou teplotou, a když ho přelijeme, dá nám to najevo opadem listů.

Hnojíme od března do srpna každé dva týdny. V zimě, ve vyhřívané místnosti, nebo v silném letním žáru rosíme.

Staré exempláře nepřesazujeme, jen odstraníme vrchní část půdy kolem rostliny a nahradíme čerstvou hlínou.

Krásné prostředí si vytvoříme dračincem. Honosí se dlouhými, úzkými listy s ostrým zakončením. Může dorůst do dvou a půl až tří metrů.

Mezi nejčastěji pěstované patří dračinec vonný. Jeho listy vytvářejí zajímavé uskupení růžic. U vyšších kultivarů rostou ve větším počtu na kmínku. Obliba začala stoupat ve chvíli, kdy přišla na trh zakrslá varianta typu Compacta, kde růžice roste od země a tím nápadně připomíná ananas v prvních fázích růstu.

Potřebuje pravidelnou zálivku a rosení. Substrát musí být neustále vlhký, ale v misce pod květináčem nesmí být voda. Jinak kořeny rychle uhnijí a ani přesazením ho nezachráníme. Hnojíme jednou měsíčně hnojivem pro palmy a stálezelené rostliny.
kvěitnáč se sukulenty

 Vánoční kaktus, který není nijak náročný a bývá obtěžkán nádhernými květy, si lehce zamilujete.  V období, kdy je pouze zelený nadělá parády habaděj. Krásu obstarají ploché článkovité stonky, které se bohatě větví a na koncích jsou zubaté. Na přelomu podzimu a zimy při troše správné péče, se objeví poupata. Můžete pěstovat rostliny, které vykvetou různými barvami. Odstíny růžové, červené, žluté, bílé, či fialové, vám udělají radost. Potřebuje vlhčí vzduch, od března do července je nutná pravidelná střední zálivka. Od poloviny srpna omezujte až do viditelného nasazení poupat. Pak se vraťte k normálnímu zalévání. Po odkvětu ji zase zmírněte.

Při příchodu domů po náročném dni, vám pomohou relaxovat.