Stropní ventilátory

Spolu s nábytkem v místnosti, jsou stropní ventilátory doplňkem s vlastním osvěžujícím šarmem. Vzhledem k velkému výběru, díky kterému jsou k dispozici různé varianty dle individuální potřeby, se dokonale přizpůsobí stylu bytu.

stropní ventilátor ve srubu

Technologie

Činnost stropního ventilátoru lze vysvětlit rychle. Stropní ventilátor mění proud vzduchu v horní části místnosti při řízených otáčkách pomocí 3 až 5 lopatek rotoru. Aby se dosáhlo efektivního výsledku, měl by být v závislosti na místě nastaven dle tzv. „dosahu proudu vzduchu“, což je 8 až 20 metrů. Z tohoto důvodu věnujte pozornost velikosti stropního ventilátoru. Pokud je například místnost menší než 12 metrů čtverečních, je vhodná pouze nejmenší varianta stropního ventilátoru o průměru 75 centimetrů. Pokud je místnost větší než 25 metrů čtverečních, měl by být instalován stropní ventilátor, který má průměr 140 až 160 centimetrů. Zařízení o průměru 160 cm může poskytovat užitečné služby v prostorách až do maximálně 45 metrů čtverečních.

Aby bylo možné použít stropní ventilátor pro letní i zimní období, měl by být vybaven přepínačem (dálkovým ovládáním) tak, aby bylo možné stanovit odpovídající směr a rychlost otáčení.

stropní ventilátor ze dřeva

S osvětlením

A co kombinace stropního ventilátoru a světla? Kombinace dvou funkcí tak okouzlujícím způsobem rozhodně není špatný nápad. Vzduch a světlo dohromady poskytnou ideální prostorově úspornou jednotku vybavenou vysoce praktickými vlastnostmi, která dokáže dokonale regulovat klimatické podmínky v uzavřených prostorách. Kupující se zde může rozhodnout mezi stropním ventilátorem se zapínáním a vypínáním pomocí tažného řetězu nebo použitím pohodlného dálkového ovládání, se kterým může současně ovlivnit rychlost otáčení.

Stropní ventilátory jsou ideální jak pro velké haly, prostory, prodejny a dílny, tak i soukromý sektor – zejména do vysokých místností, ve kterých se teplý vzduch bezmocně schovává pod stropem, což vede k obrovským tepelným ztrátám v zimě.

Výhody

Dalším výjimečným aspektem, který nepochybně interpretuje stropní ventilátor jako úspěšnou investici, je, že vzhledem ke stálému průvanu světla v celé oblasti stropu nemůže vlhkost kondenzovat, takže rez nebo růst plísní jsou trvale minimalizovány.

A stropní ventilátor nabízí vítaný vedlejší efekt. Čerstvému ​​větru, který lidé považují za příjemný, se vyhýbají například mouchy a komáři. Kromě toho, takový stropní ventilátor je šetrný k životnímu prostředí, bez chemikálií poškozující zdraví funguje rozhodně lépe než drahá, energeticky náročná klimatizační jednotka. Přidejte k tomu skutečnost, že nespotřebovává více energie než žárovka o výkonu 60 wattů.